آخرین مطالب
 
پیوندهای روزانه
باز این چه شورش است که در خلق عالم است

باز این چه شورش است که در خلق عالم است

فرا رسیدن ماه محرم و ماه عزای امام حسین(ع) بر همگان تسلیت باد.گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

آغازی دوباره و شروع سال دیگر قمری از ماه محرم است، همان ماهی که خداوند در قرآن (سوره البقرة، آیه 217) از آن با عظمت یاد کرده و برای شکنندگان حرمت این ماه عذاب سختی قرار داده است، ولی در سال 61 قمری حرمت این ماه را نگه نداشته و نوه پیامبر اسلام و خلیفة الله در روی زمین را با بدترین شکل ممکن به شهادت رساندند.

محرم، ماه عزای آل الله شد و حرمت آن برای شیعیان چندین برابر، به گونه ای که در روایتی است از امام رضا علیه السلام که می فرمایند: وقتی ماه محرم می رسید دیگر کسی پدرم را خندان نمی دید و روز عاشورا روز مصیبت و اندوه و ماتم و گریه پدرم بود.

کربلا در محرم 61 آوردگاه دو لشکر شقی و بی دین و لشکر مسلمان و هم جوار با امام علیه السلام تا همیشه بود، و خداوند هر سال این صحنه را تکرار می کند تا بتوانیم به وسیله عزاداری بر امام شهید به او وصل و جزء یاران امام حاضر شویم.


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

ماه محرم آمده تا ما را در کشتی نجات سوار کند و به وسیله نور الهی آن راه صحیح را به ما نشان دهد چونکه در روایت از پیامبر است که در وصف ابی عبدالله علیه السلام فرمودند: "ان الحسین مِصْبَاحُ هُدًى وَ سَفِینَةُ نَجَاةٍ" ...

محرّم ماه آگاهی، ماه شکوفایی، ماه سوگواری و ماه عشق است. محرّم ماه آزادی و رهایی، ماه رشد و بالندگی، ماه جوشیدن و اندیشیدن، و ماه فانی شدن و به ابدیت پیوستن است. محرّم مدرسه عشقی است که باید در آن درس آموخت. محرابی است که باید در آن به نماز عشق ایستاد و نردبانی است که باید از آن بالا رفت تا به لقای حق شتافت.

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

این روزها حال و هوای شهرهای ایران، حال و هوای محرم را پیدا كرده است. بیرق‌های عزای "یا حسین" بر سردر خانه‌ها و مغازه‌ها و اماكن مختلف برافراشته شده و با دیدن آنها دل‌ها هوایی می‌شوند. باز محرم رسید و لباس مشكی‌ها محیا، جهت به تن رفتن عاشقان و عزاداران امام حسین علیه‌السلام شده‌اند. بغض‌ها گلوی محبین حضرتش را می‌فشارند و قلوبشان تنگ و نالان

 شده است. و این نوا شنیده می‌شود:


باز این چه شورش است که در خلق عالم است
باز این چه نوحه و چه عزا و چه ماتم است


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.net


حضرت امام حسین علیه‌السلام که خود مظهر انسانیّت و تجسم عدالت بود، پیوسته با بی عدالتی مبارزه می‌کرد و در آخر، جان مبارکش را در این راه نثار کرد. "عدالت خواهی" و "ظلم ستیزی" دو ویژگی برجسته قیام امام حسین علیه‌السلام است که برای همیشه در صفحه تاریخ ماندگار می‌باشد و معیار تشخیص مبارزات و حرکت‌های حق از باطل در طول تاریخ خواهد بود.

نهضت امام حسین علیه‌السلام در کربلا برای این بود تا روح مسئولیت پذیری و حق خواهی را در جامعه زنده کند و بنیاد ظلم و استبداد را از جامعه بر کند و زنگارهای نیرنگ و فریب را از چهره دین اسلام بزداید و حقیقتِ پنهان شده در پشت پرده های ضخیم تحریف را برای مردم آشکار سازد و جان خفته جاهلان، گمراهان و فریب خوردگان را بیدار کند.

تقوا دژی استوار است که آدمی را در برابر خطا و گناه و پلیدی و زشتی حفاظت می‌کند و حسین علیه‌السلام بهترین آموزگاری بود که عملاً آموخت تقوا، گوشه نشینی و عزلت و دوری از جامعه نیست؛ بلکه موهبتی است که با بصیرت، دانایی و ستیز دائم با هواهای نفسانی و مفاسد اجتماعی به دست می‌آید. حسین علیه‌السلام مظهر تقوای الهی و نمونه اعلای وارستگی و پارسایی است و باید تقوای حقیقی را در مکتب حسینی بیاموزیم و آموزه های عاشورا را الگوی رفتارمان قرار دهیم.


گروه اینترنتی پرشیـن استار | www.Persian-Star.org

عاشورا برای ما تنها یک حادثه نیست؛ بلکه نوعی فرهنگ و تاریخ آغازی دیگر است. حادثه عاشورا هرچند در زمانی بسیار کوتاه تحقق یافت و بیش از نیم روز دوام نیافت، امّا عمق حادثه چنان روایت تلخی را به تصویر می‌کشد که توجّه همه عالم را به خود معطوف می‌سازد و چنان شور و حرکتی می‌آفریند که همه قیام‌های حق‌طلبانه و آزادی‌خواهانه از سرچشمه‌اش آب می‌خورد و بر محور آن می‌چرخد. این وظیفه ماست که فرهنگ عاشورا و پیام کربلا را خوب بشناسیم و سرمشق زندگی خود قرار دهیم.

واقعه ی عاشورا، با همه ی بزرگی مصیبت و بی هماوردی فجایعی که بر بزرگترین انسانهای تاریخ داشت، درسهای فراوانی دارد. توجه به این مسئله که در کنار شور حسینی نباید شعور حسینی فراموش شود و از قطره قطره اشکهایی که بر اباعبدالله (علیه السلام) ریخته می شود باید درس گرفت و در زندگی به کار بست، خود از درسهای عاشوراست.

امام حسین(علیه السلام) در زندگانی خود شاهد حوادث و وقایع تلخ و جان گدازی بودند و همین وقایع و ظلم هایی که طی سال های زیادی دل امام را به درد آورده بود، زمینه ساز قیام ایشان شد. در شناخت کامل یک واقعه، آشنایی نسبت به تمام ابعاد آن از جمله انگیزه و هدف وقوع آن رویداد بسیار مؤثر است. در واقع تلاش برای آگاهی نسبت به حادثه ای، بدون توجه به هدف آن، مطلب زیادی عاید انسان نمی کند. بر همین اساس بررسی اهداف و انگیزه های امام حسین(علیه السلام) از قیام عاشورا نیز ما را در شناخت تمام ابعاد این واقعه بزرگ و بهره مندی از آن یاری می کند.

قطعاً تصمیم امام برای قیام تصمیم یک شبه و یک ساعت نبود، بلکه عوامل بسیاری در آن تأثیر داشته و طی سالیان طولانی زمینه ساز آن شد. قطعاً نمی توان نقطه ای خاص در تاریخ را مدنظر گرفت و چنین بیان نمود که انگیزه قیام عاشورا دقیقاً از همین جا آغاز شد. اما آنچه برای ما روشن است این مطلب است که ظلم و ستم که بر امام و شیعیان و مردم جامعه اعمال گردید بزرگ ترین عامل واقعه عاشورا است.

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


شاید بتوان ریشه اصلی قیام عاشورا را در زمان معاویه جستجو کرد. همان زمانی که امام(علیه السلام) شاهد ظلم بر تک تک یاران پدر بزرگوارشان و تأثیر آن بر جامعه مسلمین بودند. همان زمانی که با دسیسه ها و نیرنگ های معاویه مالک اشتر به دیار حق شتافت.

امام درد از دست دادن عمار و ابوذر و تمام یاران باوفا و صادق را چشیده بودند. امام هدف از تبعید ابوذر را می دانستند و چگونگی تبعید او را دیده بودند. چرا؟ فقط به خاطر اینکه معاویه در پی جاه و مقام و حکومت بود و آن ها را سد راه خود می دید و از هر ترفند و روشی برای حذف انسان های بزرگ از مسیر خود بهره می برد.

امام حسین(علیه السلام) صلح برادر بزرگوارشان با معاویه را دیده بودند. صلحی اجباری که امام حسن بااینکه می دانستند معاویه به اصول آن پایبند نخواهد ماند، اما تا لحظه آخر به عهد و پیمان خود در صلح، وفا نمودند چراکه این صلح را به نفع اسلام و مسلمین می دانستند و همچنین وفای به عهد را لازم، اما رفتار معاویه چیزی جز جانشین کردن فرزند خدانشناس و شهوت پرست خود به منصب حکومت جامعه مسلمین نبود. این ها همه درد بر دل امام حسین (علیه السلام) بود. دردهایی که امام برای رفع آن ها و اصلاح امور مسلمین تلاش نمودند اما خودکامگی معاویه و پیروان او ادامه داشت و هرلحظه ظلم و ستمی عمیق بر جامعه مسلمین وارد می ساخت و قطعاً عمق این فجایع برای هیچ کس به اندازه امام آشکار نبود.

آیا اگر امام حسین(علیه السلام) در مقابل این همه جور و ستم که ما فقط به چند نمونه آن اشاره نمودیم، سکوت می کردند و مردانه نمی ایستادند، ما امروز با مطالعه تاریخ، ایشان را مورد مواخذه قرار نمی دادیم؟
ظلمی که زمینه ساز قیام اباعبدالله(علیه السلام) شد، ریشه دارتر از حکومت یزید بود، اما یزید آن را آشکار ساخت. معاویه در قالب اسلام و پوشش دین هدف پلید خود را پیش می برد، اما یزید به قدری در لذایذ زودگذر دنیا و شهوت و مقام پرستی غرق بود که حتی به پوشش گذاشتن بر اعمال بی شرمانه و دور از دین خود نیز نمی اندیشید. او فقط در پی بیعت گرفتن از امام بود تا بتواند از شورش احتمالی امام علیه خود جلوگیری کند. یزید حتی به سیاست های کثیف پدر خود نیز اهمیت نداد، به نصیحت پدری که با تمام پلیدی خود، او را از رویارویی با حسین ابن علی(علیه السلام) منع کرده و به او چنین گفته بود که: "حسین محبوب ترین شخص نزد مردم است، رویاروی او قرار نگیر."


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

تمام این امور در حالی است که تمام مورخان اسلام بر بی کفایتی و شهوت پرستی او اذعان دارند. با در نظر گرفتن تمام موارد بیان شده آیا چنین توقع می رفت که امام به عنوان ولی خدا با او مقابله نکنند؟
امام حسین(علیه السلام) در دوران معاویه با تمام فریب ها و نیرنگ های معاویه و با توجه به اینکه او با رعایت ظاهری دین اسلام اهداف خود را پیش می برد، از روشنگری و هدایت مردم دست نکشیدند، چگونه می توان از امام توقع سکوت داشت، زمانی که یزید رفتارهای بی شرمانه خود را علناً و بدون در نظر گرفتن حدوحدود اسلام انجام می داد و فقط در دنیای مادی و بی سرو انتهای خود غرق بود. همین ظلم و ستم ها و بی عدالتی ها امام را به قیام مجبور ساخت.


هلال ماه محرم است، دلم شكسته‌ی غم است
ندا رسد ز آسمان محرم است، محرم است


فرا رسیدن ماه محرم و ماه عزای امام حسین(ع) بر همگان تسلیت باد.مرتبط با: عکس های مذهبی ,
زیبا رویان پاریس؛ گزارش تصویری از نمایشگاه خودرو

نمایشگاه خودرو پاریس از امروز شنبه اول اکتبر (۱۰ مهر) آغاز به کار می‌کند. در این نمایشگاه، خودروسازان مطرح جهان آخرین نوآوری‌های خود را ارائه می‌کنند. در ادامه ایمیل نگاهی داریم به حضور خودروهای الکتریکی و دیگر زیبارویان نمایشگاه خودروی پاریس...

ستاره پاریس


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


اولین تلاش اوپل برای ساختن خودرو الکتریکی با مارک "آمپرا" آنچنان موفقیت‌آمیز نبود. اوپل حالا دوباره با مدل "Ampera-e" استارت زده است. اوپل می‌خواهد با "بُرد ۴۰۰ کیلومتری باتری‌های این خودرو" بازار را تصرف کند. اگر چنین چیزی در عمل واقعیت داشته باشد، می‌تواند دلیل محکمی برای خرید آمپرا باشد.

رقیب آمپرا از بایرن


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


ب‌ام‌و هم با مدل جدید "i3" در رقابت با آمپرا بر بُرد موتور الکتریکی خود افزوده و از ۱۹۰ کیلومتر آن را به ۳۰۰ کیلومتر رسانده است. البته این میزان اعلام شده مسافت بدون مصرف انرژی برای نور، رادیو، سیستم گرما و خنک کننده است. افزون بر این ب‌ام‌و اعلام کرده است که در غرفه پاریس خود مدل نمایشی "X2" را هم ارائه خواهد کرد.

اسراری از ولفسبورگ


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


قرار نیست خودروسازان فولکس‌واگن که مقر آن در ولفسبورگ است، اسرار جدیدی از "آبروریزی نرم‌افزار موتور" خودروهایشان را افشا کنند. فوکلس واگن اعلام کرده است که در پاریس مدل جدید از طرح آینده خودروهای الکتریکی را معرفی خواهند کرد. این خودروساز اعلام کرده است که ۲۰ مدل خودرو الکتریکی تا سال ۲۰۲۰ ‌وارد بازار خواهد کرد.

زیباروی الکتریکی پورشه


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.net


پورشه با "پانامرا ۴" خودرد "V8" بی‌توربو که ۵۵۰ اسب بخار قدرت دارد در پاریس حضور می‌یابد. مشتریان می‌توانند مدل الکتریکی هیبرید را سفارش دهند که دو موتورش در مجموع ۴۲۶ اسب بخار قدرت دارند و برای طی مسافت ۲۷۸ کیلومتر کفایت می‌کند.

الکتریکی ستاره‌دار


گروه اینترنتی پرشیـن استار | www.Persian-Star.org


مرسدس بنز علاوه بر مدل جدید الکتریکی اسمارت، اعلام کرده است که در نمایشگاه پاریس یک خودرو کاملا الکتریکی با برد ۵۰۰ کلیومتر را معرفی خواهد کرد. اما درخشش ستاره مرسدس بنز مدل "AMG GT C Roadster" در نمایشگاه پاریس نگا‌ه‌ها را به خود جلب خواهد کرد.

بازی در خانه


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


نمایشگاه پاریس برای سیتروئن همچون خانه خود است. این خودروساز مدل آینده خود را که به همه امکانات مدرن امروزین مجهز است تحت عنوان "CXPerience" ارائه خواهد کرد. با این همه این خوردرو بیننده را یاد مدل سیتروئن "DS" می‌اندازد که به "الهه" شهرت داشت.

فرانسوی خانوادگی


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


متخصصان فروش بر این پژو ۵۰۰۸ "فرانسوی خانوادگی" نام‌نهاده‌اند. این خودرو با ۴ متر و ۶۴ سانتی‌متر جا‌دار است و صفحه نمایش جلوی راننده "i-Cockpit" با نوآوری‌هایی همراه است.

دختر فولکس واگن هم بعله!


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


خودروساز اسکودا که به دختر فولکس‌واگن مشهور است و از شرکت‌های تابعه این کنسرن می‌باشد هم وارد عرصه "خودروهای صحرایی‌" شد. اسکودا مدل "کودیاک" را در فصل بهار و در نمایشگاه ژنو به عنوان مدل آینده عرضه کرده بود و حالا وارد مرحله تولید انبوه شده است.

قربانیان صرفه‌جویی


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


فولکس‌واگن به دلیل افشا "نصب نرم‌افزار مخدوش کننده داده‌های مربوط به سوخت موتور" باید جریمه‌های سنگینی بپردازد و مجبور به صرفه‌جویی شده است. بنتلی و لامبورگینی اولین قربانیان صرفه‌جویی فولکس‌واگن هستند و در نمایشگاه حضور ندارند. با این حال بنتلی خیلی علاقه داشت "Fling Spur W 12 S" را به نمایش بگذارد.

فراری در جای خالی لامبورگینی


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


وقتی لامبورگینی در نمایشگاه حضور نداشته باشد، فراری "آپرات" با قدرت ۸۰۰ اسب بخار البته همه نگاه‌‌ها را به خود جلب می‌کند. مهندسین خوروساز در مارانللو البته برای رفع عذاب وجدان نسبت به آلوده کردن محیط زیست یک موتور برقی هم در این خودرو جا داده‌اند که در مجموع قدرت موتورهای این خودرو را به ۹۶۳ اسب بخار می‌رساند.

تویوتا باطری سوختی


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


خودرو ساز ژاپنی، تویوتا با مدل جدید خودروهای صحرایی "C-HR" با موتور هیبرید در پاریس حضور می‌یابد. اما مهمتر از همه خودرو مدل آینده تویوتا به نمایش در می‌آید که با باطری سوختی کار می‌کند.

رنو "بزک شده"


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.net


رنو به گفته کارشناسان با مدل "بزک شده" "Zoe" در نمایشگاه پاریس حضور می‌یابد. گفته می‌شود که باطری ۴۱ کیلوواتی آن توانایی طی مسافت ۴۰۰ کیلومتری را خواهد داشت که در واقع با استفاده از چراغ، رادیو و سیستم‌های سرمایی و گرمایی حداکثر تا ۳۰۰ کیلومتر خواهد بود.

دهمین عمل زیبایی


گروه اینترنتی پرشیـن استـار | www.Persian-Star.org


هوندا "Civic" برای دهمین بار و با تغییرات اساسی در نمایشگاه پاریس حضور خواهد یافت. نسل جدید در عین حال که بزرگ‌تر و پهن‌تر است، سبک‌تر خواهد بود. مشتریان می‌توانند این خودرو را در دو مدل با موتوری با قدرت ۱۲۹ یا ۱۸۲ اسب بخار سفارش دهند.

۲۰ درصد وزن کمتر


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


آئودی پس از اینکه با "Q2" در نمایشگاه ژنو در فصل بهار نگاه‌ها را به خود جلب کرد، حالا با "Q5" با تغییرات اساسی وارد نمایشگاه پاریس می‌شود. یکی از نکات مهم در این مدل استفاده بیشتر از تکنیک دیجیتال و همچنین کاهش ۲۰ درصدی وزن آن است که تاثیر بسزایی در مصرف سوخت خواهد داشت.تا حالا داخل برج پیزا را دیده اید؟!


ساخت برج مشهور پیزا در چند مرحله از قرن دوازدهم تا چهاردهم میلادی به طول انجامید. چند سال پس از شروع ساخت و هنگامی که تنها سه طبقه پایینی آن به پایان رسیده بود و پیش از آنکه ارتفاع برج به ۱۲ متر برسد، این برج خمیدگی خودش به سمت جنوب‌شرقی را نشان داده بود.کل انحراف برج تاکنون ۲/۴ متر است که ۳۰ سانتیمتر این کجی، مربوط به ۱۰۰ سال اخیر است. این برج هر سال ۲٫۵ سانتیمتر به سمت زمین کج می‌شود و گفته می‌شود احتمالاً تا ۸۰ سال دیگر سقوط خواهد کرد. گرچه تصویر برج کج پیزا برای همه تصویری آشنا است اما کمتر کسی است که تصاویر فضای درونی این برج را دیده باشد. در این گزارش نگاهی داریم به معماری درونی این برج مشهور.
 
 
تصاویری از درون برج کج پیزا
 
 
تصاویری از درون برج کج پیزا
 
 
تصاویری از درون برج کج پیزا
 
 
تصاویری از درون برج کج پیزا
 
 
تصاویری از درون برج کج پیزا
 
 
تصاویری از درون برج کج پیزا
 
 
تصاویری از درون برج کج پیزا
 
 
تصاویری از درون برج کج پیزا


طناز طباطبایی و پانته آ پناهی ها در اکران فیلم اروند

طناز طباطبایی و پانته آ پناهی ها بازیگران فیلم اروند

اکران فیلم " اروند " شب گذشته در پردیس چارسو با حضور طناز طباطبایی و پانته آ پناهی ها همراه شد.

طناز طباطبایی و پانته آ پناهی ها بازیگران اصلی فیلم " اروند " می باشند.

خلاصه داستان فیلم اروند :

یونس جانباز اعصاب و روان دفاع مقدس است، حالا بیست و هفت سال پس از پایان جنگ هنوز هم با خاطره هم رزمانش روزگار می‌گذراند. همراه شدن او با یک گروه تفحص اما اتفاقات تازه‌ای را در این جریان سیال ذهن وارد می‌کند.

 

طناز طباطبایی و پانته آ پناهی ها در پردیس چارسو

طناز طباطبایی و پانته آ پناهی ها در پردیس چارسو

 

طناز طباطبایی در اکران فیلم اروند

طناز طباطبایی در اکران فیلم اروند

 

طناز طباطبایی و پانته آ پناهی ها بازیگران فیلم اروند

طناز طباطبایی و پانته آ پناهی ها بازیگران فیلم اروند

 

پانته آ پناهی ها در اکران فیلم اروند

پانته آ پناهی ها در اکران فیلم اروند
منبع: گروه فرهنگ و هنر سیمرغعکسهای قبل از عمل زیبایی بازیگران زن ایرانیعکسهای  قبل از عمل زیبایی بازیگران زن ایرانیعکسهای لو رفته قبل از عمل زیبایی, بازیگران زن ایرانی, عکسهای لو رفته بازیگران زن ایرانی, عکسهای لو رفته
نیوشا ضیغمیعکسهای لو رفته قبل از عمل زیبایی, بازیگران زن ایرانی, عکسهای لو رفته بازیگران زن ایرانی, عکسهای لو رفتهشبنم قلی خانی

عکسهای لو رفته قبل از عمل زیبایی, بازیگران زن ایرانی, عکسهای لو رفته بازیگران زن ایرانی, عکسهای لو رفتهتینا آخوند تبار قبل و بعد از جراحی زیبایی

عکسهای لو رفته قبل از عمل زیبایی, بازیگران زن ایرانی, عکسهای لو رفته بازیگران زن ایرانی, عکسهای لو رفتهپرستو صالحی

عکسهای لو رفته قبل از عمل زیبایی, بازیگران زن ایرانی, عکسهای لو رفته بازیگران زن ایرانی, عکسهای لو رفتهنگار فروزنده

عکسهای لو رفته قبل از عمل زیبایی, بازیگران زن ایرانی, عکسهای لو رفته بازیگران زن ایرانی, عکسهای لو رفتهسحر جعفری جوزانی

عکسهای لو رفته قبل از عمل زیبایی, بازیگران زن ایرانی, عکسهای لو رفته بازیگران زن ایرانی, عکسهای لو رفتهشیلا خداداد

عکسهای لو رفته قبل از عمل زیبایی, بازیگران زن ایرانی, عکسهای لو رفته بازیگران زن ایرانی, عکسهای لو رفتههانیه توسلی

عکسهای لو رفته بازیگران زن ایرانی قبل از عمل زیبایی
کتایون ریاحی

شراره رخام

عکسهای لو رفته قبل از عمل زیبایی, بازیگران زن ایرانی, عکسهای لو رفته بازیگران زن ایرانی, عکسهای لو رفتهصبا کمالی

عکسهای لو رفته قبل از عمل زیبایی, بازیگران زن ایرانی, عکسهای لو رفته بازیگران زن ایرانی, عکسهای لو رفتهخاطره حاتمی


عکسهای لو رفته قبل از عمل زیبایی, بازیگران زن ایرانی, عکسهای لو رفته بازیگران زن ایرانی, عکسهای لو رفته


منبع:takmoj.com 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات